Jak působí ovoce na lidské tělo? Čtěte.

Už od útlého věku je nám neustále vštěpováno to, že bychom měli do našeho jídelníčku zařadit dostatečné množství ovoce a zeleniny. Pojďme se tedy podívat primárně na ovoce, které by měl obsahovat každý zdravý jídelníček sestavený odborníkem. A to hlavně proto, abychom se skutečně cítili maximálně zdraví. Logicky je ale důležité to, jaké primárně zvolíme.

Vitamíny jsou to hlavní

Tím nejdůležitějším v ovoci jsou jistě vitamíny.

Ideální jsou citrusy, které díky vitaminu C, ale i mnoha dalším dokážou účinně zvyšovat naši obranyschopnost a díky tomu si můžeme být jisti tím, že budeme méně náchylní na nemoci.

Stejně tak jsou ale podobné druhy vitamínů v citrusech vhodné třeba při omrzlinách, ale i různých kožních problémech.

Citrony v tomto směru vedou.

Ideální i jako vnitřní dezinfekce

Mnoho druhů ovoce však má doslova dezinfekční účinky, jelikož dokáže z našeho těla dostat různé škodlivé látky. Ideální, pokud podobnými, ale i plísňovými onemocněními trpíme. Dokonalým příkladem může být třeba avokádo, ale stejně tak i borůvky, které se dokážou poprat i s mnoha problémy, které trápí náš trávicí systém. Ideální volba i v případě, kdy hledáme správný jídelníček pro úpravu trávení a chceme zajistit to, aby naše trávení bylo takové, jaké má být. Tomu ale dokáže pomoci také banán.

Skvělá volba při dietě

Mnoho druhů ovoce se ale hodí i při nezbytné redukci váhy. I když se říká, že může obsahovat cukr, ne vždy to vadí. Ovoce totiž obsahuje i vlákninu, ale například ananas látky, které zamezují ukládání tuků. V tomto směru jsou dobrou volbou třeba i arašídy, které jsou ale zelenina. Ty mimo zdravých tuků obsahují i látky bojující proti onemocnění krve – zvláště při chudokrevnosti.Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.