Jak se zbavit bolesti krku a zad? Cviky, které zaručeně pomůžou

Bolesti páteře mohou postihnout celou řadu lidí. Nejčastějšími příčinami je práce v předklonu, časté a nekvalitní sezení u počítače, nebo špatný podklad hlavy při spánku. Samozřejmě bolesti se dá nejenom zbavit, ale také předcházet. Pojďme se podívat na cviky, které nám mohou pomoci a v případě, že je budeme dělat správně, tak určitě pomůžou.

Dělejte časté přestávky

Pokud jste v dané rizikové skupině, vytvářejte si přestávky, při kterých krční páteř protáhnete. Ideálně stačí, pokud se postavíte, narovnáte svá záda, upažíte předloktí a přitisknete své lokty k tělu.

Toto poměrně jednoduché cvičení proti bolesti krku, je ideální několikrát zopakovat.

Stejně tak účinným cvikem vhodným při protažení je také uklonit hlavu k vašemu pravému rameni, pravou ruku položit na levé ucho, a lehce zatáhnout.

Tím se dané oblast perfektně protáhne. Totéž samozřejmě zopakujte i na druhé straně.

Jak cvičit také doma?

Samozřejmě zmíněné metody můžete vyzkoušet kdekoliv, a je ideální je realizovat právě v práci. Cvičení je však velmi vhodné často vykonávat, a tím si krční páteř výrazným způsobem uvolnit a protáhnout. Stačí zaujmout takzvanou pozici střechy, kdy dlaně i chodidla zapřete do podložky.

Následně se snažíte vytlačit kostrč co nejvýše, a ramena stahujete co nejdále od uší. Přitom hlavu necháte jenom volně viset. Pokud by vám cvik nešel ideálně, je možné i pokrčení kolen.

U dalšího, taktéž poměrně jednoduchého cviku je vhodné sedět, a to na podložce v takzvaném tureckém sedu. Vaše ramena a záda by měla být v dokonale rovné poloze, a vaše dýchání plynulé a uvolněné. Poté stačí zavřít oči a plně se soustředit na to, že budete postupně předklánět hlavu dopředu, a spolu s ní můžete mírně předklonit i vaše tělo. Vše dělejte velmi plynule a pomalu, a plně se na daný cvik soustřeďte. Díky němu rozhodně svou krční páteř taktéž snadno uvolníte, a zbavíte se bolesti. Aktuálně patří mezi nejúčinnější cvičení doma. Ideální je podobné cviky aplikovat každý den, zvláště pokud jste na bolesti náchylní.Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.