Chcete zhubnout? Nekuřte.

Vzhledem k různým mýtům, které doprovázejí hubnutí, se také velmi často mluví o tom, že zhubneme lépe, pokud budeme kouřit. Opak je ale pravdou, jelikož závislost na nikotinu našemu tělu neprospívá. Právě naopak. Je dokázáno, že ti kuřáci, kteří hledají možnosti, jak nejrychleji zhubnout, hubnou v konečném důsledku pomaleji, než samotní nekuřáci. A to už je dobrý argument proto, jak tento velmi hojně sdělovaný mýtus vyvrátit.

Kouření je obecně nezdravé

Navíc má kouření i velmi neblahý vliv na naše tělo. Je totiž jasné, že pokud chceme zhubnout, musíme rozhodně změnit, tedy hlavně zlepšit jeho fungování, a proto je důležité přestat s kouřením.

A cigaretou toho nikdy nedocílíme, jelikož kromě závislosti na nikotinu můžeme mít problémy s nemocemi cév, plící, ale i dalších vnitřních orgánů.

A v tomto případě nám jídelníček na hubnutí sestavený odborníkem nepomůže tak dobře, jako pokud bychom prášky na podporu snahy zhubnout, rozhodně to není pravda. Prášky jako takové sice mohou pomoci, ale rozhodně nejsou zázračné, a je třeba i krok z naší strany. Vždy je totiž lepší několik dobrých možností kombinovat, jelikož výsledek bude následně o dost zajímavější, než pokud se budeme věnovat pouze jednomu směru.Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.