Kde nakupovat sportovní výživu a doplňky stravy pro sport a posilování?

Před několika dny nás emailem kontaktovala mladá slečna, která ráda cvičí a zajímá ji, jaké doplňky stravy do fitka používat a hlavně, kde je dobré je nakoupit. Moje odpověď zněla jednoznačně protein (respektive proteinové nápoje), kreatin a eshop Gains.cz, ve kterém nakupuji již dlouho dobu a nemůžu si přístup personálu a ceny vynachválit.

Proč je vhodný ke cvičení protein?

Proteinové nápoje jsou vynikajícím zdrojem příjmu bílkovin, které jsou vhodné pro nárůst svalové hmoty, udržení svalové hmoty a hlavně redukci nadbytečného podkožního tuku. Jedná se o doplněk, který by vám měl dělat „pomocníka“ při všech návštěvách fitness center.

Na trhu naleznete obrovské množství proteinových nápojů různých chutí (vanilka, čokoláda, jahoda, brusinka apod.) a měli byste vybírat takové, které neobsahují zbytečné přísady (umělá barviva a také umělá sladidla) a hlavně s minimálně 65% obsahem bílkovin. Čím více, tím lépe. Jedny z nejvíce doporučovaných proteinů jsou „Whey Pro“ nebo „Whey Protein“, které jsou na bázi syrovátkových bílkovin.

Proteinový nápoj by se měl konzumovat minimálně 2x denně, ráno v den tréninku a do hodiny po tréninku.

Dávkování bývá napsáno na obalu krabičky. Obvykle se dávají 2 odměrky asi do 400 ml studené vody popř. mléka (nejlépe samozřejmě odtučněného). K proteinu můžete zakousnout banán či jiný kousek ovoce.

Druhou otázkou bylo, v jakém eshopu nakupovat.

Jedním z nejlepších eshopů ČR je bez pochyby eshop Gains.cz, ve kterém nakupuji já a také většina mých známých.

Důvodů je mnoho:

Doprava zdarma po celé České republice
– Dárek (bonus) zdarma
Super ceny
– K některým proteinům dostanete shaker zdarma
Velký výběr zboží
– Veškeré zboží skladem (díky tomu odeslání obratem) – zboží máte většinou druhý den doma
U každého produktu je napsáno složení a dávkování

Pokud plánujete nákup nějakých doplňků stravy, neváhejte nakoupit na Gains.cz.Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.