Rychlé a efektivní řešení kožních problémů

S kožními problémy se v dnešní době potýká každý čtvrtý člověk. Problémy můžou být buď dědičné, nebo způsobené například nezdravým životním stylem a také slunečním zářením. Příčin může být opravdu mnoho. V tomto článku se zaměřím na problémy s pletí, se kterými jsem se potýkala. Nemoc respektive onemocnění se jmenuje Seboroická dermatitida.

Jedná se v podstatě o kožní onemocnění postihující pokožku v místech se zvýšenou funkcí mazových žláz. Postihuje především obličej, pokožku hlavy a také trup. Poznáte ji podle začervenalých míst pokrytých bílými šupinkami.

>Mně se toto onemocnění projevovalo začervenáním kůže okolo nosu a dobře viditelném místě. Na léčení jsem vyzkoušela mnoho přípravků. Například Nizoralových krém, konopné masti, různé Indulony a také speciální krémy na Seboroickou dermatitidu.

Nejdříve mi zabíral Nizoralový krém (předepsala mi jej doktorka na kožním), který asi před 1-2 lety se musel přestat prodávat, a tak jsem musela najít něco jiného. Vyzkoušela jsem modrou Indulonu, která mi ze začátku pomáhala a pak přestala účinkovat. Poté jsem vyzkoušela speciální krémy na seboroickou dermatitidu (myslím od Bioderma), ale bez účinku. Později jsem dala na doporučení kamarádky a začala si pleť čistit Jarischovým roztokem a mazat Holtovým krémem (mastí) a výsledek byl naprosto vynikající.

Litr Jarischového roztoku stojí v lékárně asi 100 Kč a Holtům krém (mast) koupíte asi za 40 Kč. Oba tyto přípravky pořídíte asi za 140 Kč a vydrží vám při každodenním čištění a mazání zhruba 2 měsíce.

Jak mi začal docházet Holtům krém (mast), přišla babička s popálenou rukou (od grilování) a mastí Tepezcohuite, který jí doporučila její sestra. Musím říct, že tato mast fungovala na mé onemocnění ještě lépe, než Holtův krém (mast).

Mast Tepezcohuite je sice dražší než Holtům krém (mast), ale má mnohem rozsáhlejší využití. Můžete jej použít na popáleniny (jako měla babička) a také kožní onemocnění (seboroickou dermatitidu, akné, řezné rány, opary, jizvy, vrásky a mnohé další).

Mast Tepezcohuite se získává se stromu, který byl dlouhá staletí v kultuře Mayů považován za posvátný. Byl označován jako „Strom kůže“ a „černý zázrak“. Už staří Mayové věděli, jaké má strom hojivé účinky a používali jej na všechny problémy související s kůží.

Na seboroickou dermatitidu dle mého názoru není „vynalezena“ konkrétní mast, protože i různí lékaři ji léčí různě. A mnohým se ji vyléčit vůbec nepovede.

Někomu zabírají Indulony, někomu krémy přímo určené na tento typ dermatitidy a mně nejvíce (a hlavně dlouhodobě) pomohla kombinace Jarischového roztoku a Tepezcohuite masti.

Doufám, že se vám budou kožní problémy vyhýbat a pro ty, kterým ne doporučuji mast Tepezcohuite.Autor: Barbora

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.